Wizyta

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta trwa około 45-60 min. Na początku terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad, będzie pytał o powód konsultacji, pojawiające się dolegliwości, istniejące choroby, przebyte zabiegi, stosowane leki itp. Pamiętaj, aby poinformować o wszystkim - mimo, że dla Ciebie może się to wydawać mało istotne dla terapeuty może mieć ogromne znaczenie – może zasugerować przyczynę pojawiających się dolegliwości lub stanowić przeciwwskazanie do terapii.

 

Co warto zabrać ze sobą?
  • aktualną dokumentację medyczną – jeśli jest. Nie jest ona niezbędna, więc nie ma potrzeby wykonywania zdjęcia RTG czy rezonansu magnetycznego na wizytę. Terapeuta opiera protokół leczenia przede wszystkim na zebranym wywiadzie i własnym badaniu manualnym. Jeśli jednak w procesie leczenia uzna za konieczną dodatkową diagnostykę, wtedy może zaistnieć potrzeba wykonania takich badań.
  • będą potrzebne Twoje dane do założenia karty pacjenta: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, PESEL – jeśli nie pamiętasz to zabierz ze sobą dowód osobisty.
  • wygodny strój i obuwie – żeby móc odsłonić okolicę ciała na której terapeuta będzie wykonywał zabieg, a także dlatego że podczas badania musi zwrócić uwagę na ułożenie i symetrię całego ciała, kolor i strukturę skóry, ewentualny obrzęk czy krwiak.

 

Kiedy kolejna wizyta?

To oceni terapeuta. Na decyzję o kolejnej wizycie wpływa stan pacjenta i intensywność dolegliwości bólowych. Przyjmuje się, że w stanie ostrym wizyty odbywają się z częstotliwością 1-2 x w tygodniu, w stanach przewlekłych 1 x 2-3 tygodnie lub rzadziej.

 

Czy trzeba wybrać całą serię 10 zabiegów?

Nie umawiamy pacjentów od razu na 10 zabiegów. Nie wykonujemy zabiegów refundowanych (placówka działa prywatnie) więc wszystkie zabiegi wykonywane są przez terapeutę lub w jego obecności, dobierane są indywidualnie do pacjenta dlatego ich efektywność jest na wysokim poziomie. Jeśli pacjent zgłosi się z dolegliwościami, które zmniejszą się lub całkowicie ustąpią np. po jednej, dwóch lub trzech wizytach to nie ma potrzeby umawiania kolejnych. Jednak zdarza się, że pacjenci mają na tyle duże i przewlekłe dolegliwości, że może to wymagać dłuższej rehabilitacji. Dlatego też częstotliwość wizyt jak i długość procesu leczenia ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Zalecamy również wizyty z celach profilaktycznych, zwłaszcza w przypadku dzieci by jak najwcześniej rozpoznać pojawiające się wady postawy ciała.

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin. Szczegóły

X